בניה קלה שיטת בנייה שלא כולל בלוקים או בטון

בנייה קלה – תחום הבנייה הקלה הוא לא מספיק נפוץ בישראל אלא יותר בחו”ל אולם לא מעט אנשים כבר מכירים את הבנייה הקלה ממשרד, מחסן או יחידת דיור הנמצאת בסביבתם.

בנייה קלה היא בעצם שיטת בנייה שלא כולל בלוקים או בטון או עבודות גבס ובדרך כלל הלוחות נחתכים ונבנים במפעל בהתאם למידות היחידה המבוקשות בהזמנה כך שבמקום רק צריך לבנות את היחידה כמו לגו. על כן שמה בנייה קלה.

בניה קלה – יסודות המבנה

בבנייה קלה החלק שמחזיק את הקירות הוא יסודות המבנה – או הקונסטרוקציה אם תרצו. הקונסטרוקציה והפאנלים הם הבסיס, השלד, עליו מניחים ובונים את הקירות והתקרה.

היא יכולה להיות עשויה מפלדה רגילה, פלדה דקה או אפילו מעץ. בהתאם לסוג החומר קל יותר גם לקבל החלטה האם צריך לבנות את הכול במפעל ולהביא את המבנה מוכן אל הלקוח או לבצע את הבנייה במקום.

הקירות

החלק השני של הבנייה כולל לוחות וחומרי בידוד. את הלוחות ניתן לקבל בדרך כלל מגבס או שילוב של גבס עם חומר בידוד חיצוני נוסף בלוח של כמה שכבות.

מידת האיכות של הלוחות הנה על פי מידת העמידות של הקיר, חריצי אוויר בין הלוחות ואיכותם של חומרי הבידוד של הלוחות.

יתרונות וחסרונות של בניה קלה

נתחיל דווקא מהחסרונות כדי לסיים בטעם טוב. החסרונות של בנייה קלה הן שקשה יותר לבצע שינויים לאחר שהמבנה בנוי, שאין בטוחה לגבי איכותם של החומרים שאתם מקבלים וכמה שנים הם יחזיקו מעמד במצב חזק ותקין ושאין מספיק אנשי מקצוע בארץ העוסקים בבנייה קלה.

היתרונות יהיו ללא ספק שמדובר בשיטת בנייה מהירה שניתן להרים בית, יחידת דיור, מחסן ברבע מהזמן שהיה לוקח לבנות את אותו מבנה מבנייה רגילה. כמו כן הבנייה נערכת יחסית בקלות ובלי לכלוך רב מסביב כפי שיש בבנייה רגילה המצריכה הזמנת משאית לפינוי האשפה ועובדים לניקיון הבטון מהמרצפות, שאריות חומרי הגלם שנשארו מפוזרים בשטח וכו’.

בנייה קלה עשויה מחומרי גלם ידידותיים לסביבה ומעודדים בניה ירוקה. רמת הבידוד בבנייה קלה הרבה יותר טובה מאשר בבנייה רגילה. לפרטים נוספים והזמנת שירותי בנייה קלה צרו קשר באתר או בטלפון.