עבודות שיפוצים – תוכיות חשמל איטום גג ועוד

עבודות שיפוצים הם חלק בלתי נפרד מהחיים של כל אחד מאתנו.

בין אם אנו זוכרים אותם מבית הורינו כילדים ובין אם היום כמבוגרים אנו נתקלים בהם מפעם לפעם כמו עם עבודות גבס.

שיפוצים יכולים להיות בנייה של חדר חדש בבית, שיפוץ של חלל כלשהו קיים, תוספת כלשהי בגינה או אפילו תיקון או שיפור תשתיות. אלה יכולות לתפוס אותנו בבית, בעבודה, בעסק הפרטי שלנו ועוד.

בואו נכיר כמה מעבודות השיפוץ הפופולריות ביותר ונבין מי כדאי שיטפל בהן והאם יש משהו שאנו יכולים לעשות בעצמנו.

עבודות שיפוצים נפוצות בבית:

  • תוכניות חשמל – בכל עבודות שיפוצים הכרוכות בבנייה/הריסה ובנייה מחדש יש תוכניות חשמל. גם במחסן/ממ”ד יש תאורה ועל כן יש חשמל שצריך להגיע דרך הקירות לנקודות שונות על מנת להפוך בסופו של דבר ליעד נוסף לתאורה או שקעי חשמל. לשם הכנת התוכניות דרוש חשמלאי מוסמך בדרגה מסוימת המתאימה לאותו סוג מבנה שבו מתבצע השיפוץ.
  • איטום גג – נפוץ מאוד בעיקר לפני החורף ואחת לכמה שנים. כדאי לאטום את הגג, עדיף עם זפת חמה. למרות שניתן לעשות זאת באופן עצמאי גם כאן מומלץ להיעזר באיש מקצוע.
  • הוספת חדר – שירות שכיח גם בדירות קומה 1 בבנייני מגורים אך בעיקר בבתי קרקע. המשפחה מתרחבת או סתם רוצים להרחיב את הבית עכשיו כשיש אפשרות כלכלית לעשות זאת? מוסיפים חדר. יש צורך להכין תכנית, לקבל היתר בניה וכמובן להיעזר בקבלן שיפוצים לבצע את העבודה.
  • עבודות קטנות – כמו צביעה, הרכבה של ריהוט, התקנה של גדר עץ בגינה, בניית פרגולה – כל אלה דברים שכדאי להיעזר בהדרכה באינטרנט אולם ניתן לעשות אותם לבד. במידה ואתם לא מסתדרים או לא יכולים לעשות זאת פיזית כדאי להזמין איש מקצוע.

כמה עולה לעשות שיפוץ?

עלויות השיפוץ משתנות כמובן בהתאם לסוג השיפוץ שצריך. כאשר שוכרים שיפוצניק לביצוע עבודות קטנות בבית המחירים יכולים לנוע בין כמה מאות לכמה אלפי שקלים על עבודה ללא קשר לחומרים. כאשר מדובר בבניית חדר או כמה חדרים או אפילו לדוגמה פיצול משרד לכמה משרדים קטנים, הצעות המחיר יהיו שונות זו מזו בהתאם לפרמטרים רבים.